Yönetici Koçluğu Kimler Yapabilir?

Yönetici koçluğu,  yöneticilere liderlik performansını artırmak, ve etkin insan yönetme becerilerini geliştirmeye yönelik koçluk uygulamasıdır. Koçluk bir taraftan yöneticinin işini kolaylaştırırken diğer taraftan birlikte çalıştığı ekibin ve sonuçta kurumun performansını artırılarak sıra dışı sonuçlar elde edilir.

Yönetici, koçluk sürecinde kendini daha iyi tanır, kişisel ve profesyonel yetkinliklerini ve liderlik becerilerini geliştirir.
Yönetici, bu süreçte kendisini yeni ve objektif bir bakış açısı kazanarak olayları ve personeli farklı bir şekilde değerlendirir. Daha iyi olabileceği yönleri fark eder, sorunlarını çözer. Kendisine  , takımına ve kurumuna daha güvenli, mutlu ve başarılı bir ortam yaratır.

Günümüzde iş hayatında pek çok mutsuz çalışan olduğu bir gerçek. Bu durumun farkına varan ve kendini geliştirmeye çalışan bir yönetici bu sorunu çözen kişidir. Ancak yönetici nereden  ve nasıl başlamalıdır? İşte tam da bu aşamada yönetici koçu devreye girer.

Dostlarınıza, ailenize olması gerekenden çok daha az zaman ayırıyorsunuz. İş hayatınız bütün yaşamınızı ele geçiriyor. Bunun sonucunda ise yalnızlık psikolojisine kapılıyorsunuz. Etrafınızda bulunan kalabalık içerisinde bile yalnız başınasınız. Sorumluluklarınız her geçen gün artıyor. İş hayatınızdaki arkadaşlarınızla bunları paylaşmanız hemen hemen imkansız. Zayıf olduğunuzu, yetersiz kaldığınızı düşünebilirler. Korkularınızı diğer insanlar şahsınıza karşı silah olarak kullanabilirler. Bu durum bir zaman sonra bütün benliğinizi iyice kuşatır. Doğru ve isabetli kararlar alabilme yeteneğinizi engeller, her geçen gün düşüncelerinize hakim olur.

Gelişmiş ülkelere baktığınızda her yönetici bir koç eşliğinde çalışmaktadır. Bir yönetici koçu ile birlikte çalışmak size inanamayacağınız oranda fayda sağlar. İlk olarak paylaştıklarınızın gizliliği imzalanacak sözleşme aracılığı ile güvence altına alınacaktır. Tam bir güven ortamı içerisinde problemlerinizi paylaşabilecek ve ortak çözümler üreteceksiniz.

Yönetici koçunun esas hedefi sizin başarıyı yakalamanız ve hayatınızın her alanında denge kurmanız ve bakış açınızı değiştirmenizdir. Yalnızca iş hayatınızda değil özel yaşamınızda da arzuladığınız şeylere ulaşabilmenizdir. Önünüzde bulunan bütün seçeneklerin farkına varmanız, yeni seçenekler oluşturabilmeniz ve bütün bu seçenekleri en iyi şekilde değerlendirmeniz için koçluk teknikleri uygulanabilir. Sizin mevcut bütün kaynaklarınızı doğru yerde, doğru zamanda ve doğru biçimde kullanmanıza olanak tanır.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Yönetici Koçluğu eğitimi için detaylı bilgi için :

İzmir Yönetici Koçluğu  Eğitimi için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Yönetici Koçluğu Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka Yönetici Koçluğu Eğitimi için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka Yönetici Koçluğu Eğitimini tıklayabilirsiniz

Denizli  Yönetici Koçluğu Eğitimi için  0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Yönetici Koçluğu Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya Yönetici Koçluğu Eğitimi için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya Yönetici Koçluğu Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Muğla Yönetici Koçluğu Eğitimi için   0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Yönetici Koçluğu Eğitimini tıklayabilirsiniz.
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :yönetici koçluğu nedir - yönetici koçu - yönetici koçluğu eğitimi - yönetici koçluğu kitap -

Yorumlar