İzmir Yönetici Koçluğu Eğitimi

Profesyonel yaşamda,  bireysel ve kurumsal hedeflere ulaşabilmeyi, iş ve yönetim kalitesini arttırabilmeyi ve etkin birer lider olabilmek için yeterliklerini arttırmayı ve davranışlarını istenilen sonuçlar doğrultusunda yeniden düzenlemeleri konusunda destek veren hizmettir.

Bu çalışma süresince; yöneticinin/liderin karşılaştığı problemlerin çözümü ve fırsatların değerlendirilmesi, bunu yaparken liderlik kapasitesinin ve diğer rollere ve durumlara genellenebilecek yeni düşünüş ve davranış biçimlerinin geliştirilmesi, kendini değerlendirme ve analiz etme beceri ve alışkanlıklarının kazandırılması hedeflenir

• İş hayatınızda yükselmek,

• İşiniz ve özel hayatınızı dengelemek,

• İş arkadaşlarınızla daha uyumlu çalışmak,

• Daha verimli ve etkili olmayı amaçlamak,

 • Bulunduğunuz konumda saygı duyulan bir yönetici ve yönetici koçu olmak,

 • Kendinizi geliştirerek konunuzda güvenilir bir kaynak olmayı hedeflemek,

• Zamanınızı en verimli şekilde kullanmak,

• Yanınızda çalışanlarla daha iyi ve etkili bir ilişki kurmak,

• Kriz anlarında panik yaratmadan yeni fırsatları yakalamak,

• Eksik olduğunu düşündüğünüz yönlerinizi keşfedip onlar üzerinde çalışmak,

• Bulunduğunuz noktadan daha ileri gitmeyi istiyorsanız yönetici koçluğu eğitimini almanız gerekir.

Zamanın Gerisinde Kalmayın İş hayatı hiçbir zaman kolay olmamış kolay olmayacakta. Her konuda sürekli rekabet etmek kaçınılmazdır. Küreselleşmenin getirdiği hızlı bilgi akışını takip etmek oldukça zordur. Zamanın gerisinde kalmak sizi bir anda yok edebilir. Kendinizi yenilemek, bilgilerinizi sürekli güncellemek, yeni yönetim sistemlerini takip etmek, piyasa şartlarına hâkim olmak, en az 4–5 adım sonrasını görmek, performans artırıcı teknikleri uygulamak, dünyada olan biten her şeyi takip etmek yönetici koçluğu eğitimi ile oldukça kolay hale gelmektedir. İşsizliğin giderek arttığı ülkemizde pozisyonunuza talip olan çok sayıda iş gücü bulunmaktadır. Hep daha güçlü, daha bilgili, daha iyi olmak zorundasınız. Bunu düşünmek bile üzerinizde büyük bir gerilim yaratabilir. Tüm bunlardan kurtulmak yönetici koçluğu ile oldukça kolaydır.

Sorumluluklarınız Sürekli Çoğalıyorsa Koçluk İşe Yarar mı? İşiniz tüm yaşamınızı ele geçiriyorsa, dostlarınıza ve ailenize daha az zaman ayırıyorsunuz demektir. Bunun sonucunda ise sosyal problemler ve yalnızlık duygusu yaşıyorsanız problemler başlamıştır. Sorumluluklarınız sürekli çoğalıyorsa, iş arkadaşlarınızla bunları paylaşmanız neredeyse imkânsız. Çünkü sizin zayıf ve yetersiz olduğunuzu düşünebilirler. Korkularınızı size karşı silah olarak kullanabilirler. Bu durum bir süre sonra sizi iyice sıkıştırmaya başlar. Doğru kararlar almanızı engeller, giderek düşüncelerinizde hastalık olarak yayılmaya başlar. Oysa tüm bu problemlerin çözümü ve sizi rahatlatacak tek yol yönetici koçu ile çalışmaktan geçer. Gelişmiş ülkelerde her yönetici bir koçla çalışmaktadır. Bir yönetici koçuyla çalışmak size inanamayacağınız faydalar sağlar. Öncelikle paylaştıklarınızın gizliliği imzalanacak sözleşme ile güvence altına alınır. Tam bir güven ortamında sorunlarınızı paylaşabilecek ve birlikte çözümler üreteceksiniz. Omuzlarınızdaki yük tamamen kalkacağı için koçunuzla çalışmak sizi rahatlatacaktır.

Koçunuzla Bakış Açınız Gelişecek Yönetici koçunun amacı, sizi başarıya ulaştırmak, hayatınızı her alanında dengeye getirmek ve bakış açınızı geliştirmektir. Yönetici koçunuz sadece işinizde değil özel yaşamınızda da size oldukça yardımcı olacaktır. Önünüzdeki tüm seçeneklerin farkına varmanıza, yenilerini oluşturmanıza ve düşüncelerinizi en iyi şekilde değerlendirmenize koçluk tekniklerini kullanarak müdahale eder. Sizin tüm kaynaklarınızı doğru yerde, doğru zamanda ve doğru şekilde kullanmanıza koçunuz yardımcı olur.

Sorunlarınıza Çözümler Oluşturulur Koçluk sürecinde ilk olarak hedefler belirlenir. Hedeflerin net olarak saptanması sağlanır. Ayrıca koçluk hedefleri gerçekleştirmek için gerekli stratejileri ortaya koyar. Eylem planlarını da koçunuz oluşturulur. Detaylı bir şekilde bütün aşamaları inceler. Gerekli bilgiler, yardım alınacak kişiler ve kurumlar, yapılacak araştırmalar kararlaştırılır. Sorunlar tam olarak tespit edilir ve çözümler oluşturulur. Ortaya çıkabilecek riskler belirlenir. Riskler için gerekli önlemler üzerinde çalışılır. Hedeflenen noktaya ulaşmak üzere bir yol haritası meydana getirir. Yönetici koçu sorunlarınızı paylaşmak, size cesaret vermek, hedefinizden sapmanızı engellemek, kendinizi geliştirmenizi sağlamak üzere her zaman yanınızda olacaktır. Sizi kesinlikle yargılamadan dinleyecektir. Olabileceğiniz en iyi konumda olmanız ve tüm yeteneklerinizi keşfetmeniz konusunda size destek vermek koçunuzun görevidir.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Yönetici Koçluğu eğitimi için detaylı bilgi için :

İzmir Yönetici Koçluğu  Eğitimi için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Yönetici Koçluğu Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka Yönetici Koçluğu Eğitimi için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka Yönetici Koçluğu Eğitimini tıklayabilirsiniz
 
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :Yönetici koçluğu - koçluk - izmir yönetici koçluğu - izmir yönetici koçluğu eğitimi -

Yorumlar