Koçluk Kursları İzmir

Koçluk en basit anlatımla hayallerinizi planlara, planlarınızı da hayata dönüştürmektedir. Kararsız ve karamsar anlarınızda Koç'la yapacağınız çalışma sizi takıldığınız yerden çıkarmayı amaçlar. Koç’un görevi burada size yeni bir bakış açısı kazandırmak, hiç farkında olmadığınız yönleri açığa çıkartarak yolunuza yeni bir yön vermektir.
Yaşam koçluğunda yapılan çalışmalarda sorularla duruma yeni pencerelerden bakmayı, daha önce farkına varamadığınız yanları keşfetmeyi çözümleri üretmeyi öğrenirsiniz. Farkındalık tam da bu noktada başlar. Yoğun hayat koşuşturması içerisinde iş çevresi, arkadaş çevresi, ailemiz her birinin bizden beklentileri değişip bizleri yorabiliyor. Olduğumuzdan daha alıngan, telaşlı, karamsar, çözümsüz bırakabiliyor. Oysaki bizim bu olumsuzlukları kaldırabilecek ne zamanımız nede gücümüz var. İşte bu sebeptendir ki iş ve özel hayatlarımızda profesyonel bir desteğe ihtiyaç duyabiliriz.
Yaşam Koçu; kişiyle uyum içindedir. Kişinin; hedeflerini isteklerini belirlemesini, bu hedefler sonrasında atması gereken eylem adımlarını, hangi noktalarda kendini sınırlandırıp sabote ettiğini bu anlamda ne tür bir strateji belirlemesi gerektiğini, geçmişten gelen sıkıntı ve ilerlemesini engelleyen olaylara yeni bir bakış açısı oluşturmasına yardımcı olur. NLP tekniği uygulanır, kişi kendisini engelleyen duygularından özgürleşir. Kişinin duyguları değişince davranış biçimi ve hayata bakış açısı da değişir.
Kişinin yaşam anahtarı artık elindedir, hangi kapıyı açmak istediğini fark etmiş, hangi yollardan geçmesi gerektiğini ve bu yollardan rengarenk çiçekler eşliğinde neşeyle geçeceğinin bilincindedir, çünkü hedefine ulaşırken hangi aşamalardan geçeceğini bilir ve bu bilgeliğin keyfini çıkarır. Kişinin kendi yaşamının anahtarının elinde olması sonsuz bir özgürlük şeklidir.
Yaşam koçluğu, arzu edilen hedeflere ulaşabilmek için, sıra dışı sonuçlar elde etmek üzere koç ile kişi ya da kurum arasında kurulan ortaklık ilişkisidir. Koçluk süreci boyunca, kişiler kendi kaynak ve yeteneklerine odaklanarak, koçun yardımı ile program belirleyip başarılı sonuçlara doğru yol alırlar. Kişi ya da ekip konuyu belirler; koç dinler, gözlemlerini paylaşır, sorular sorar, açıcı nitelikteki konsept ve prensiplerle kişiyi ve ekibi destekler. Yaşam koçluğu, kişinin gelişim sürecini hızlandırır. Odak konusu, şimdi ve burada kişinin ya da ekibin nerede oluğu ve zamanla nereye ulaşmak ve ne olmak istediğidir. Eğitimli koçlar, danışanlarına niyet ve hedeflerini belirlemeleri için destek olur, en iyi seçeneklerini yaratmalarına ve görmelerine yardımcı olur, aksiyon adımlarını belirlerken onlara eşlik eder ve gelişim süreçlerinde motivasyonlarını korumaları için çeşitli yöntemlerle onları teşvik eder.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. 

Koçluk eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki Koçluk eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka  Koçluk eğitimlerimiz için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veyaKarşıyaka Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz

 

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :izmir koçluk - izmir koçluk kursları - karışıyaka koçluk -

Yorumlar