Koçluk Nedir?

Koçluk eğitimleri; bireyin kendini kendi yaşamına adamasını sağlar, yaşamınızda mevcut olduğundan çok daha fazla denge, yaşama isteği huzur, içtenlik, enerji, maddi bolluk, konsantrasyon sağlamanızı sağlar. Koçluk eğitimi, yaşam kalitesini standartların üzerine taşımayı hedefleyen bireylerin başvurduğu bir yöntem durumuna gelmiştir. Çok kısa zamanda hızla yayılmasının temel sebebi, kısa zamanda etkili sonuçlar göstermesidir. Koçluk, bireyin kişisel gelişiminde, yeteneklerini ve ilgi alanlarını farketmesinde, hedeflerini belirginleştirmesinde, davranış ve duygularını kontrol altında tutabilmekte, kendi iç sesini dinleyip doğru karar vermekte oldukça etkili bir yöntemdir.

Koçluk eğitimlerinin temel amacı; bireyin hedeflerini belirleyip hedeflerine kısa zamanda ulaşmasını sağlamak, bu yönde karşılaşılan sorunların çözülmesinde yardımcı olmak, olay ve durumlara farklı yaklaşım ve bakış açıları getirmek, davranış biçimlerini geliştirmek, hedeflere ulaşmakta önümüze çıkan fırsatların etkin ve doğru kullanılmasını sağlamak, aynı zamanda öğrenme ve kavrama yeteneğini geliştirmektir. Koçun bireyi tüm bu yönlerde geliştirmek için yapması gerekenler; hedeflerin doğru belirlenmesi için kişinin kendini ve potansiyelini farketmesini sağlamak ve bu anlamda bireye gereken cesareti sunmak, elde edilecek sonuçları hızlandırmak amaçlı yapılan etkinliklere odaklanmayı sağlamak ve hızlandırmak, ulaşılması hedeflenen amaçlardan daha fazlasına ulaşmak için bireye gerekli desteği ve güveni vermektir. Hayatınızda kalıcı değişiklik yapmayı hedefliyorsanız, yeni bir hayat kurmayı düşlüyorsanız, hedeflerinize mümkün olan en kısa zamanda ulaşmayı düşünüyorsanız, kendinize ve çevrenize daha fazla zaman ayırıp sevdiklerinizle keyifli zaman geçirmek istiyorsanız bu eğitim tam size gore bir eğitim. Farklı ihtiyaç alanlarına gore farklı koçluk eğitimleri vardır. Bunlar; Yaşam Koçluğu, Öğrenci Koçluğu, Yönetici Koçluğu, İlişki Koçluğu, Aile Koçluğu, Satış Koçluğu vb. Koçluklardır.

Yönetici Koçluğu Nedir?

Şirketin kendi hedefler ve stratejileriyle yöneticilerinin bireysel hedeflerinin örtüşmesi noktasında birtakım ihtiyaçlar ortaya çıkar. Yönetici Koçluğu çalışmalarında yöneticinin performans gelişimi, değişim yönetimi, liderlik, ekip yönetimi, vizyon-misyon uyumu, zaman ve stress yönetimi gibi konularda hedeflerin ve beklentilerin birbiriyle uyumlu hale getirildiği bir çalışma ortamı elde edinilmesi sağlanır.

Yönetici Koçluğu, Yaşam Koçluğu ve Kariyer Koçluğu ile ortak noktalar içermesine rağmen, öncelikli olarak şirketin kurumsal yaklaşımıdır.Koçluk çalışması başlamadan önce şirket yetkilileri ile beklentiler netleştirilir ve bu doğrultuda yöneticiler ile birebir seanslar yapılır. İş hayatı her gün biraz daha zorlaşmaktadır. Her konuda rekabet etmeniz gerekiyor. Küreselleşmenin getirdiği hızlı bilgi akışını takip etmek zorundasınız.

Zamanın gerisinde kalmanız sizi bir anda yok edebilir.Yada istemediğiniz seviyelere indirebilir. Kendinizi yenilemek, bilgilerinizi sürekli güncellemek, yeni yönetim sistemlerini takip etmek, piyasa şartlarına hakim olmak, en az 4-5 adım sonrasını görmek, performans artırıcı teknikleri uygulamak, dünyada olan biten her şeyi takip etmek gibi bir çok şeyi takip etmek zorundasınız.

Bütün bunları yaparken çalıştığınız kurumda konumunuzu korumak ya da yükselmek giderek zorlaşıyor. İşsizliğin giderek arttığı ülkemizde yerinizi almak isteyen çok sayıda insan sırada bekliyor. Hep daha güçlü, daha bilgili, daha iyi olmak zorundasınız. Bunu düşünmek bile insanda gerilim yaratabiliyor.Bütün bunların üstesinden yönetici koçluğu hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. 

Yönetici Koçluğu eğitimi için detaylı bilgi için :

İzmir Yönetici Koçluğu  Eğitimi için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Yönetici Koçluğu Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka Yönetici Koçluğu Eğitimi için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka Yönetici Koçluğu Eğitimini tıklayabilirsiniz

Denizli  Yönetici Koçluğu Eğitimi için  0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Yönetici Koçluğu Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya Yönetici Koçluğu Eğitimi için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya Yönetici Koçluğu Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Muğla Yönetici Koçluğu Eğitimi için   0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Yönetici Koçluğu Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :koçluk eğitimi - koçluk - koçluk eğitimleri -

Yorumlar