Yönetici Koçluğu Kursu

Günümüzde iş hayatı eskisine oranla çok daha zor bir hal içinde. Faaliyet alanınızla ilgili diğer şirketlere karşı güçlü bir rekabetçi olmak durumundasınız. Küreselleşmenin getirdiği hızlı bilgi akışını takip etmek zorundasınız. Zamanın gerisinde kalmanız sizi bir anda geriye atabilir. Bu sebepten dolayı geriden piyasayı takip etmek zorunda kalabilirsiniz. Kendinizi yenilemek, bilgilerinizi sürekli güncellemek, yeni yönetim sistemlerini takip etmek, piyasa şartlarına hakim olmak, en az 4-5 adım sonrasını görmek, performans artırıcı teknikleri uygulamak, dünyada olan biten her şeyi takip etmek en temel göreviniz haline geldi. Bütün bunları yaparken çalıştığınız kurumda konumunuzu korumak ya da yükselmek giderek zorlaşıyor. İşsizliğin giderek arttığı ülkemizde yerinizi almak isteyen çok sayıda insan sırada bekliyor. Hep daha güçlü, daha bilgili, daha iyi olmak zorundasınız. Bunu düşünmek bile insanda gerilim yaratabiliyor. Yoğun iş temposundan dolayı ve çalıştığınızda yorgun olarak işten geldiğinizden dolayı dostlarınıza, ailenize daha az zaman ayırıyorsunuz. İşiniz tüm yaşamınızı ele geçiriyor. Bunun sonucunda ise yalnızlık duygusu yaşıyorsunuz. Etrafınızdaki kalabalık içinde bile tek başınasınız. Sorumluluklarınız sürekli çoğalıyor. İş arkadaşlarınızla bunları paylaşmanız neredeyse imkânsız. Zayıf, yetersiz olduğunuzu düşünebilirler. Korkularınızı size karşı silah olarak kullanabilirler. Bu durum bir süre sonra sizi iyice kuşatır. Doğru kararlar almanızı engeller, giderek düşüncelerinize hâkim olur. Gelişmiş ülkelerde her yönetici bir koçla çalışmaktadır. Bir yönetici koçuyla çalışmak size sıra dışı derecede fayda sağlar. Öncelikle paylaştıklarınızın gizliliği imzalanacak sözleşme ile güvence altına alınacaktır. Tam bir güven ortamında sorunlarınızı paylaşabilecek ve birlikte çözümler üreteceksiniz.

Yönetici Koçluğunun yöneticilere sağladığı faydaları;

√ Yöneticilerin doğru kararlar almalarına yardımcı olur.

√ Yöneticinin stres düzeyini ve gerilimi azaltır.

√ Yöneticilerin ast ve üstleriyle daha iyi iletim kurmalarını sağlar.

√ Yöneticinin öz değer ve özgüveninin gelişmesini sağlar.

√ Yöneticilerin davranışlarını keşfetmelerini, kendilerini savunan inançlarını, varsayımlarını ve tutumlarını fark edip değiştirmelerine yardımcı olur.

 √ Liderlere değişik açılardan bakmasını, daha stratejik düşünmeleri ve plan yapmaları, riskleri daha etkin biçimde yönetmelerine yardımcı olur

√ Üst düzey yöneticilerin vizyon ve misyon yaratmalarına yardımcı olur.

√ Yöneticilerin güçlü ve gelişmeye ihtiyaç duyan yanlarını kendi ve başkalarının bakış açısı ile görmesini sağlar.

√ Yöneticilerin kendisinin, birlikte çalıştığı insanların ve kurum içindeki diğer çalışanların motivasyonlarını artırma çabasını destekler.

√ Yöneticilere bilgi ve deneyimlerini birlikte çalıştığı insanlara gerektiğinde aktarmalarının önemini fark ettirir.

√ Yöneticilerin karşılaşabilecekleri zorluklara karşı hazırlamalarına sağlar.

√ Yöneticisinin kendisinin ve birlikte çalıştığı insanların, kurumun hedefleri ve vizyonları ile uyumlu olmalarını sağlar

√ Yöneticilerin takım birliği ve takım ruhu geliştirmelerini sağlar.

√ Yöneticilerinin yeni olasılıkları ve büyük resmi görmelerini sağlar.

√ Yöneticilerin, çalışanlarının daha fazla sorumluluk almalarına, yaratıcılık seviyelerini arttırmalarına yardımcı olmalarını sağlar.

√ Yöneticilerin çatışmaları ve müzakereleri daha etkin yönetebilmelerini sağlar

√ Yöneticilerin, kurumsal sistem içindeki zayıf halkaları görmesine ve onları güçlendirmek için stratejiler geliştirmesini sağlar.

√ Yöneticilerin “kör noktalarını” fark etmelerini ve bunlara yönelik olarak olumlu davranış geliştirmelerini sağlar.

√ Yönetici iş ve yaşam istekleri arasındaki dengeyi sağlar.

 √ Yöneticinin liderlik, yönetim ve takım oluşturma becerilerini geliştirir.

√ Yöneticinin hedefleri önceliklerine göre sıralamasını ve bu hedeflere ulaşmak için stratejiler geliştirmesini sağlar.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Yönetici Koçluğu eğitimi için detaylı bilgi için :

İzmir Yönetici Koçluğu  Eğitimi için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Yönetici Koçluğu Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka Yönetici Koçluğu Eğitimi için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka Yönetici Koçluğu Eğitimini tıklayabilirsiniz

Denizli  Yönetici Koçluğu Eğitimi için  0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Yönetici Koçluğu Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya Yönetici Koçluğu Eğitimi için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya Yönetici Koçluğu Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Muğla Yönetici Koçluğu Eğitimi için   0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Yönetici Koçluğu Eğitimini tıklayabilirsiniz.
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :Yönetici koçluğu - koçluk - izmir yönetici koçluğu - izmir yönetici koçluğu eğitimi -

Yorumlar