Yöneticiler İçin Koçluk

Koç , yöneticinin ve kurumunun gelişim serüveninde eşlik ederek, kurumun ve yöneticinin yaşam alanlarını, hedeflerini, hedeflere ait stratejik eylem planlarını oluşturmalarını ve uygulamalarına eşlik edip onlara yol arkadaşı olur. Ülkemizde koçluk az bilinmekle birlikte özellikle Amerika ve Avrupa’da koçluk oldukça yaygındır. Amaç: Şirketlerin takım yöneticilerine ve takım liderlerine, koçluk formasyonu kazandırmaktır. İşletme bünyesinde yönetim, satış, pazarlama, üretim vb. takımların yöneticilerine ileri düzey koçluk becerisi kazandırmayı hedefleyen eğitim programıdır.

Bu program, katılımcılara koçluk becerisi kazandırararak; Sorumluluk alanlarında bulunan takımların ve ekiplerin performansını maksimize etmelerine, Yaratıcılıklarını geliştirmelerine, Çalışanlarına motivasyon kazandırmalarına, Müşterileriyle ve çalışanlarıyla iletişimlerini güçlendirmelerine, Takım çalışmalarının kuvvetlendirilmesine Pozitif enerjinin kişisel anlamda da kazanılması ve takum ruhu olarak kazanılması Koçluk bir danışmanlık veya terapi değildir. Danışmanlık, bir konuda uzman olan bir kişiden bilgi almak, bir problemin çözülmesi için yardım istemektir. Terapi ise bir alanda zayıf, hasta veya rahatsız olunduğunda yapılan tedavi veya iyileştirmedir. İyi takımların iyi koçları vardır. Organizasyon koçluğu ile spor takımı koçluğunu karşılaştırırsak takımdaki oyuncular organizasyondaki çalışanlardır ve takım organizasyonun kendisini oluşturur. Atletik koçları şimdi büyük ve kompleks organizasyonların genel müdürleri, başkanlarıdır. Organizasyon koçu her düzeydeki yönetici veya çalışanın bireysel hedefleri, zihin durumu ve becerileri ile kurumsal hedeflere varılması için gereken koşulları uyumlandıran kişidir. Yönetim Koçluğunun Yararları

 • Kişisel olgunlaşmayı sağlayıp , kişinin kuruma da katkısının sağlanır

• Profesyonel ve kişisel hedefleri bütünleştirmeyi sağlanır

• Sorunlar ve sınırlamalar fark edilir

• Karar alma ve uygulama yetenekleri gelişir

• İletişim, soru sorma, dinleme becerileri gelişir

• Yönetim tarzları iyileşir

• Zaman yönetimi ve öncelikleri belirleme yöntemleri öğrenilir

• Özgüven ve öz disiplin kazanılır

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. Yönetici Koçluğu eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

 İzmir’deki Yönetici Koçluğu eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

 Antalya’daki Yönetici Koçluğu eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :Yönetici koçluğu - koçluk - izmir yönetici koçluğu - izmir yönetici koçluğu eğitimi -

Yorumlar